Kære Maj
Jeg er en fyr på 18 år, som har en dejlig kæreste og generelt har vi et godt sexliv. En af de ting som jeg godt kunne tænke mig at prøve, er at mens vi f.eks. laver en 69er, at slikke hende i det "andet" hul også....i den forbindelse tænker jeg på om det kan være farligt på nogen måde? altså om det rent bakterielt kan være sundhedsskadeligt...?
Anonym.
--- Læs også artiklen: Konflikter i parforholdet
Hej Anonym
Hmm…. Altså i den ende af kroppen kommer vores affaldsprodukter jo ud og ja, der er fyldt med bakterier, og ja, det kan være sundhedsskadeligt, men så vil jeg også sige, at hvis hun vasker sig godt med sæbe og også lige vasker sig inden for, evt. laver en udskyldning samtidig med, ligesom, når man skal dyrke analsex, så er risikoen for bakterier jo minimeret. Og jeg siger kun minimeret, for der vil altid være en risiko.
Men du kan også gøre noget andet, som jeg engang har set i en instruktionsvideo, tag et stykke ”køkkenfilm” og læg det hen over hullet og så kan du gå i gang. Jeg ved godt at på pornofilm slikker de løs i både det ene og det andet hul i et væk og pikken flyver rundt fra mund til ”lillemissen” til røven og tilbage til munden igen og så videre, og det går bare ikke i virkelighedens verden pga. bakterier, så skal du tage hende i det andet hul så er det på med gummi hvis I skal dyrke sex i skeden bagefter.
Mange fyre har i øvrigt den fantasi som du drømmer om, og synes faktisk også selv at det er enormt frækt at blive masseret eller slikket omkring anus eller bare spille pik, mens de slikker pigen. Men husk lige, at hun jo skal være med på det 😉 Læs min store "Guide til analsex" og lær endnu mere 😉 Du kan læse guiden lige her.
De bedste hilsner
Maj Wismann, klinisk sexolog og parterapeut med egen praksis siden 2006 - Læs mere om Maj her <---